1. Květen

Tomáš Holub vítězem třetího ročníku

Tomáš Holub dojíždí do cíle Pavé Tour 2015

Na prvního Máje se uskutečnil 3. ročník silničního cyklistického závodu, který je specifický především svým dlážděným povrchem a lokalitou bývalého vojenského prostoru Milovice. Závodilo se na 20 km dlouhém okruhu, z něhož cca 13 km vedlo po kostkách a panelkách.

Účastníci se od rána sjížděli za deště a větru, počasí tedy slibovalo skutečně drsné podmínky. V čase startu si ale na závodníky posvítily sluneční paprsky, vítr mezitím osušil “kočičí hlavy” a ohlušující výstřel z legendárního obrněnce BVP vyslal všechny do akce.

Vítězem hlavní kategorie na 6 okruhů a 20 kg vážící trofej, v podobě stylové dlažební kostky, nad hlavu zvedl sparťan Tomáš Holub, který v závěrečném spurtu porazil kolegu z úniku, Václava Nežerku z LAWI-Author Teamu. O třetím muži celkového pořadí se rozhodlo při dojezdu pelotonu a vybojoval ho Jakub Honzík, rovněž z AC Sparta Praha.

“Václav Nežerka nastoupil, já jsem to viděl. Jenom jsem se mu vlezl do háku a najednou jsme byli odskočení. Nežerka mě znal, věděl, že budu ve spurtu rychlejší, tak zkoušel naskočit v kopci, ale já mu naštěstí uvisel a pak už jsem čekal v podstatě na spurt” říká vítěz závodu Tomáš Holub a dodává, “Nedivil bych se, kdyby ten závod šel výš a výš”.

Druhá startovní vlna, složená z kategorií Masters, jela závod na 4 okruhy. Zde si nejlépe vedl Petr Zahrádka z LAWI-Author Teamu, před sparťanem Zdeňkem Rubášem, čímž si členové těchto dvou týmů vyměnili pořadí z hlavní kategorie. Na pódiu je doplnil Zdeněk Douša z ústeckého Bikesportu, který finišoval jako třetí.

Významnými účastníky letošní jediné tuzemské dlážděné klasiky byli paralympionik Jiří Ježek (DAS-Duratec) a ex-profesionál František Raboň (působil v týmech: T-Mobile Team, HTC-Columbia a Omega Pharma-Quick Step). Přestože Pavé Tour není natolik věhlasný podnik jako např. Giro d´Italia nebo Vuelta Espaňa, kterých se “Ferry” několikrát zúčastnil, s úsměvem sobě vlastním si v Milovicích, jako člen VELO Teamu, připoměl závodní nasazení. Oba dva si ale první májový den vybrali smůlu v podobě defektu a závod nedokončili.

Co dodat závěrem? Je dobře patrné, že jednorázovka Pavé Tour Milovice opět o krůček povyrostla a již nyní si tato jedinečná akce postupně získává své skalní příznivce. Těšme se na další ročník, který pro nás připraví pořadatelský tým Pavé Tour na 1. květen 2016.

Kontakty

Radek Beneš
Ředitel závodu, vedoucí trati
Tel.: 603 819 328
Email: beny.x@seznam.cz

Martin Skála
Registrace, partneři, web
Tel.: 777 034 600
Email: info@prologbike.cz

zdravotní pojištění pro zdravotně postižené http://blog.aukro.cz/cialis.html John hay věda a lékařství