1. Květen

Závod po kostkách jako léčba diagnozy

„Víte, kdo je Flahute? Cyklista, co považuje Tour de France jen za sérii nudných tréninkových vyjížděk za příliš dobrého počasí. Závodník, který vítězí, když ze sto padesáti mužů na startu dojede po 250 km do cíle jediný. Pokud v dešti a větru na špatných silnicích ztrácíte morálku, buďte si jisti, že nejste Flahute.“

„Ten by se za žádných okolností nepodepsal pod dnes tak diskutovaný protokol o (nezávodění) v extrémním počasí, protože právě to vyhledává. Pokud se o vítězství nemusí rvát, pokud na cestě k němu není nucen překonávat překážky, nemá pro něj žádnou cenu“

Úvodní věty jsme si vypůjčili z aktuálního vydání (2/2016) našeho a určitě i vašeho oblíbeného silničářského plátku 53×11. Článek z pera Kamila Hofmana nese název „Diagnóza Flahute“ aneb „Po stopách specifického druhu klasikářů“. Mimochodem, pokud ještě nemáte poslední číslo zmiňovaného časopisu, určitě to napravte, protože právě jarní klasiky v něm dostávají slušný prostor.

Tento článek nás velice zaujal či přesněji řečeno, doslova zasáhl. Konečně někdo na papíře definoval naše postižení! Jsme totiž přesvědčeni o tom, že ona zmíněná „Diagnoza“ je přesně tím důvodem, který dal vzniknout závodům Pavé Tour Milovice a Lawi Tour Classic. V prvé řadě, touto diagnozou jsme naplno postiženi i my pořadatelé. Jak se ale tahle nemoc jmenuje u nás v Čechách, zatím nevíme. Co ale víme jistě je, že jde o mnohem víc. Tohle je životní styl, životní postoj.......„znám­ka punku“. Drsná povaha, která je patrně vlastní například většině cyklokrosařů.

Pokud žijete v Belgii, Holandsku či Francii a jste „Flahute“, jste pan někdo, obdivován a uznáván davy. Jak se ale v článku dočtete, tahle záležitost není otázkou národnosti. „Flahute“ buď zkrátka jste nebo nejste.

Proč se tedy u nás tolik bojíme projevit se a naplno si to užít se vším co k tomu patří? Zdá se, že podobné povahy v naší cyklistice dříve bývaly, ale jaksi se s novou dobou vytrácejí. Více, než skutečná podstata věci se dnes řeší úroveň vybavení, barevné sladění oblečení atd. Často ze strany cyklistů-závodníků zaznívají obavy nad ničením materiálu na podobném typu závodu. Tohle prostě musíme jednoznačně odmítnout a v dalším článku se tomu tématu budeme podrobněji věnovat.

Kontakty

Radek Beneš
Ředitel závodu, vedoucí trati
Tel.: 603 819 328
Email: beny.x@seznam.cz

Martin Skála
Registrace, partneři, web
Tel.: 777 034 600
Email: info@prologbike.cz

zdravotní pojištění pro zdravotně postižené http://blog.aukro.cz/cialis.html John hay věda a lékařství