1. Květen

Oomlop Het Nieuwsblad pro Avermaeta, Vakoč vítězný ve Francii

První Vlámská klasika OOMLOP HET NIEUWSBLAD je za námi. Vítězem se stal Belgičan Greg van Avermaet (BMC Racing Team) před Mistrem Světa Peterem Saganem (Tinkoff) a Tiejsem Benootem (Lotto Soudal). Letos se tedy neopakoval nám všem dobře známý scénář z loňska, kdy s převahou týmu Etixx-Quick Step dokázal mazácky vyběhnout brit IAN STANNARD (Team Sky).

Pro Grega jde jistě o velice radostný a cenný skalp na domácí půdě. A rozhodně ho to pořádně nakoplo do nadcházejících mnohem významnějších závodů jarní části sezony. Jak dobře víme, Greg van Avermaet patří do současné klasikářské elity a bronzový muž loňského Pekla Severu nyní rozhodně má zdravé sebevědomí.

V závodě byl ale hodně vidět především duhový Peter Sagan a dává tak jasné znamení svým soupeřům, kteří s sním musí počítat. Peter totiž může, stejně jako dnes, skončit v nejhorším případě druhý :-)

Dnešní cílový finiš se Vám možná mohl zdát poněkud vlažným. Důvodem byl zaprvé fakt, že šlo přece jen teprve o první dlážděný podnik v sezoně a za druhé se v neděli koná KUURNE-BRUSELL-KUURNE a tam má Peter Sagan velmi vysokou šanci na vítězství.

Oomlop Het Nieuwsblad na www.supercycling.cz

Obrovskou radost nám však dnes udělal Petr Vakoč (Etixx-Quick Step), kterému se povedlo nečekaně zvítězit jednorázovém v závodě ClassicSud-Ardèche na francouzkém území. I když nečekaně ? To by asi vzhledem k Petrovým výsledkům posledních dnů a týdnů nebylo úplně spravedlivé. Trefnější je spíše napsat, že si doslova o brzké vítězství doslova koledoval.

A my si dovolujeme tipnout, že o Petrovi nejen letos ještě hodně uslyšíme, protože tenhle mladík se vyhrávat rozhodně nebojí. Další šanci má hned na druhý den v La Drome, opět ve Francii.

Bravo Petře !!

www.petrvakoc.com

ClassicSud-Ardèche na www.supercycling.cz

Kontakty

Radek Beneš
Ředitel závodu, vedoucí trati
Tel.: 603 819 328
Email: beny.x@seznam.cz

Martin Skála
Registrace, partneři, web
Tel.: 777 034 600
Email: info@prologbike.cz

zdravotní pojištění pro zdravotně postižené http://blog.aukro.cz/cialis.html John hay věda a lékařství