1. Květen

Italská STRADE BIANCHE proběhne již tento víkend

Jako by to bylo včera, když jsme trávili víkendové volno v Krkonoších na běžkách a Beny nadšeně telefonicky oznamoval: „Štyby vyhrál Strade Bianche !“ Pozdější pohled na to, jak mazácky si Zdeněk v závěrečném stoupání poradil s kolegy v úniku je prostě dech beroucí.

Doufáme a věříme, že se Štyby v první březnovou sobotu 2016 opět chystá připsat tuto náročnou prašnou jednorázovku na svoje konto. My mu budeme rozhodně držet palce a jak ho známe, určitě v posledních dnech trénuje jako o život.

I když se nejedná o trať s dlážděnými úseky, svým naturelem a termínem konání zasahuje srdce všech příznivců klasik.

Dodáváme ještě několik málo zajímavostí o závodě samotném. Akce se koná od roku 2007, kdy se zrodila pod s názvem MONTE PASCHI EROICA, později si jméno pozměnila na MONTEPASCHI STRADE BIANCHE a od roku 2012 ho již známe jako STRADE BIANCHE.

V roce 2015 se poprvé uskutečnil také ženský závod na 103km. Muži musí absolvovat 200km a na trati přejíždějí 10 šotolinových úseků v celkové délce 45km. Bez zajímavosti není ani fakt, že první ročník závodu se konal na podzim a teprve později byl přesunut na jaro.

Na své si přijdou také hobby jezdci a kdokoliv, kdo touží ochutnat prašné cesty na silničním kole v akci s názvem STRADE BIANCHE GRAN FONDO. Společnost jim bude dělat vítěz elitní STRADE z roku 2012, kterým není nikdo jiný než samotný FABIAN CANCELLARA.

Live Stream STRADE BIANCHE

www.strade-bianche.it

www.gfstradebianche.it

Kontakty

Radek Beneš
Ředitel závodu, vedoucí trati
Tel.: 603 819 328
Email: beny.x@seznam.cz

Martin Skála
Registrace, partneři, web
Tel.: 777 034 600
Email: info@prologbike.cz

zdravotní pojištění pro zdravotně postižené http://blog.aukro.cz/cialis.html John hay věda a lékařství