1. Květen

Flandry ovládl Kristoff, Štyby dokončil v top ten

Kolem Flander 2015 je za námi. Šlo opět o krásnou podívanou, závod plný zvratů, kolizí a nakonec i napínavého finále.

Vítězství ve Flandrech si poprvé v kariéře užil Alexander Kristoff (Team Katusha), který v cílovém finiši dle očekávaní porazil Nikkiho Terpstru (Etixx-Quick Step). Na třetím místě skončil Greg van Avermaet (BMC Racing Team), který pro změnu v cílové rovině odskočil Peteru Saganovi, se kterým jel v úniku.

Zdeněk Štybar dokončil na 9. místě, tedy v top ten a dokázal, že má dobrou formu. Trochu opět doplatil na to, že první zaútočil jeho týmový kolega Nikki Terpstra a tím pádem byl Zdeněk odkázaný jedině na pokusy o únik ostatních. V elitní desítce skončil mimo jiné také Zdeňkův cyklokrosový soupeř Lars Boom (Astana).

Zajímavostí je, že Zdeněk Štybar na Flandrech vykazuje meziročně vždy přesně 50% zlepšení. V roce 2013 při své premiéře totiž dojel na 36. místě, vloni skončil na 18. místě a letos si předchozí umístění opět vydělil dvěmi.

Letos se však musel vypořádat s jednou nepříjemností. Zhruba 70km před cílem se mu totiž uvolnil provizorní zubní můstek a závod dokončil bez něj. Takový zážitek mu jistě na výkonu příliš nepřidal.

František Paďour (Androni-Giocattoli) nakonec závod po 200km nedokončil.

www.zdenekstybar.com

www.supercycling.cz

Fotogalerie na Supercycling.cz

g

Kontakty

Radek Beneš
Ředitel závodu, vedoucí trati
Tel.: 603 819 328
Email: beny.x@seznam.cz

Martin Skála
Registrace, partneři, web
Tel.: 777 034 600
Email: info@prologbike.cz

zdravotní pojištění pro zdravotně postižené http://blog.aukro.cz/cialis.html John hay věda a lékařství